Reklama

Wyślą listy do Tuska

Opublikowano: czw, 18 kwi 2013 08:11
Autor:

Wyślą listy do Tuska - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. ks. Niesiołowskiego w Pleszewie wyślą do premiera Donalda Tuska listy z prośbą o poparcie obywatelskiego projektu ustawy. Decyzję podjęto na walnym zebraniu sprawozdawczym. 

W trakcie spotkania, w którym uczestniczyła większość spośród wszystkich członków ROD im. ks. Niesiołowskiego w Pleszewie podjęto decyzje m.in. w sprawie wysokości składek członkowskich, liczby godzin pracy na rzecz ogrodu i ekwiwalentu, zatwierdzono także plan działalności oraz preliminarz finansowy na ten rok.

Wiele miejsca poświęcono trwającym w sejmie obradom nad czterema projektami ustaw o rodzinnych ogrodach działkowych. Nowe przepisy muszą być uchwalone do stycznia następnego roku, kiedy zakwestionowana przez Trybunał Konstytucyjny obecna ustawa straci ważność. Józef Michalak, przedstawiciel Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Kaliszu przedstawił pokrótce na zebraniu sprawozdawczym założenia dwóch z nich. Podkreślił, że najlepszym jest obywatelski projekt, zakładający ciągłość działalności rodzinnych ogrodów działkowych po przekształceniu ich w stowarzyszenia. Z kolei przepisy proponowane przez PO przewidują m.in. płacenie rocznej stawki – stanowiącej pięciokrotność podatku rolnego obowiązującego w danej gminie. Na to działkowcy nie chcą się zgodzić. Członkowie ROD im. ks. Niesiołowskiego zdecydowali o wysłaniu listów do premiera RP z prośbą o poparcie ich projektu ustawy.
Więcej na ten temat w następnym numerze „Życia Pleszewa”
(nap)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 9 lat temu | ocena +17 / -2

    kred działkowy

    Tusk sobie tymi listami d... wytrze!!!<br />Szkoda waszego czasu i pani dziennikarki, która lepiej niech pilnuje strony internetowej gazety :lol: , bo wieje nudą!