Reklama

Wpłacają i wypłacają pieniądze z "komunalki"

Opublikowano: pon, 7 sty 2013 13:02
Autor:

Wpłacają i wypłacają pieniądze z "komunalki" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

1 mln 100 tys. zł wpłynie w sumie do budżetu miasta z tytuły wypłaty dywidendy z Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie. Jednocześnie samorząd przeznaczył kolejne pieniądze na objęcie udziałów w spółce. 500 tys. zł wpłynęło na konto gminy Pleszew jeszcze w 2012 roku, kolejne 600 tys. zł ma zasilić budżet w najbliższych miesiącach. Tymczasem w uchwale budżetowej przewidziano wpłatę do PK kolejnych 2 mln zł jako zakup i objęcie udziałów w spółce. O sens takiego działania dopytywał radny Zdzisław Gorzeliński. - Po co wyciągamy dywidendę ze spółki (...)? Czy po to, by te pieniądze poleżały na rachunku bankowym i gmina sobie założyła lokatę z tego tytułu? Tylko o to mi chodzi - dociekał radny PO. Burmistrz Marian Adamek stwierdził, że to nie jest żadne „wyciąganie”. - To jest nasza spółka. Funkcjonuje od 1994 roku i przez wiele lat ani złotówki nie było z niej brane, a pieniądze szły na podwyższenie kapitału zakładowego. Dzisiaj uznajemy, że jest dobry czas, by spółka, która ma ugruntowaną pozycję, mogła dać pieniądze do budżetu miasta, dzięki czemu możemy realizować pewne zadania – tłumaczył włodarz Pleszewa.

O co jeszcze dopytywał radny Gorzeliński i jakie są przewidywania względem wypłaty dywidenty z PK - o tym w najbliższym numerze "Życia Pleszewa".

(nap)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 lat temu | ocena +1 / -1

  Dan

  nie rozumiem do czego tutaj można się przyczepić. PK jest spółką której udziałowcem jest Miasto i gmina Pleszew. Gmina może zakładać spółki prawa handlowego, po za tym gmina ma także narzucone zadania które musi realizować...<br />Zanim zaczniemy krytykę odsyłam do ustaw bo powyższe opinie wynikają z niewiedzy

 • 9 lat temu | ocena +0 / -0

  Machine

  Państwo w państwie to dobrze powiedziane i elektorat wyborczy dla pewnych osób, bo zatrudnia się tam przeważnie "po znajomości"

 • 9 lat temu | ocena +2 / -1

  Szaraczek

  To jest naprawdę chore! Myślałem że PK to firma publiczna działająca non profit na rzecz mieszkańców. A tu się okazuje co innego. Jak podnoszą opłaty np. za wodę, ścieki i śmieci, to nie dziwne że zbijają horendalne zyski. Cz to jest maszynka do łatania dziur w budżecie maista? Ja się pytam... Gdzie są radni, żeby pilnowali tego zakładu użytecznośc... Rozwiń