Reklama

Strażnicy sprawdzają mieszkańców

Opublikowano: sob, 8 cze 2013 07:04
Autor:

Strażnicy sprawdzają mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ukryłeś w deklaracji „śmieciowej” faktyczną liczbę osób zamieszkujący twój dom? Możesz mieć problemy, bo straż miejska rozpoczęła już weryfikację złożonych dokumentów. Mieszkańcy gminy Pleszew złożyli ponad 90% deklaracji „śmieciowych”. Dane cały czas wprowadzane są do systemu komputerowego. Przy tej okazji prowdzi się analizę teoretycznie zamieszkałych osób w mieście i gminie (wskazanych w deklaracjach), a następnie porównuje tę ilość z liczbą zameldowanych. Dotychczas przeprowadzone wnioski są zaskakujące. – Gdyby liczba mieszkańców w gospodarstwie utrzymała się, to brakowałoby nam około 3.400 osób w mieście i gminie Pleszew - zauważa Andrzej Jędruszek, wiceburmistrz Pleszewa. To może świadczyć o tym, że ilość osób zadeklarowanych przez mieszkańców jest niższa od faktycznej. W związku z tym postanowiono wytypować pierwsze ulice, gdzie straż miejska sprawdza gospodarstwa pod względem rzeczywiście zamieszkujących je osób. Oczywiście może się okazać, że ktoś czasowo przebywa gdzie indziej, np. studiuje czy pracuje. – Jeżeli więc nie mamy udokumentowane, co się stało z tą osobą, która jest zameldowana, a nie wykazana – to musimy ten fakt zweryfikować – mówi zastępca włodarza.
Sprawdzane są już gospodarstwa położone przy Alejach Mickiewicza i części ulicy Wojska Polskiego, gdzie wystąpiły znaczne różnice. Gdzieniegdzie sięgają one nawet trzech-czterech niewykazanych osób. Nie ma obaw: strażnicy miejscy nie będą szukać tych niezadeklarowanych lokatorów w domu po pokojach. Zapytają po prostu – skąd się wzięła ta różnica? Mieszkańcy będą mieli okazję się wytłumaczyć. (np. właśnie pobytem studenta w akademiku czy wyjazdem głowy rodziny do pracy w Anglii). Co innego, jeśli nie będziemy umieli wyjaśnić strażnikom, dlaczego w deklaracji wpisaliśmy mniej lokatorów niż jest faktycznie zameldowanych. – Jeżeli nie zostanie uwiarygodniona liczba osób wpisanych w deklaracji, wówczas będzie możliwość wszczęcia postępowania administracyjnego i wydania decyzji administracyjnej ze wskazaniem innej opłaty niż ta, która została zdeklarowana – tłumaczy wiceburmistrz Jędruszek.

(nap)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 lat temu | ocena +0 / -1

  X-men

  Prawidłowo, porządek musi być, i weźcie się za tych co szmba mają popodłanczane do rowów bo to jest plaga na wsiach. Przecież tak prosto to sprawdzić. przciwko ustwie śmieciowej buntują się tylko Ci co te śmieci wyrzucali do lasu i palili w piecu, czyli robili to nielegalnie

 • 9 lat temu | ocena +4 / -1

  RoBaL

  Jak do mnie przyjdą to psem poszczuję, co mi będzie po domu jakiś dziad chodził - nie ma prawa!

 • 9 lat temu | ocena +5 / -2

  ***

  Nap znowu dała plamę.Pisze o kontrolach w mieszkaniach,a zdjęcie a targowiska.Myślenie nie boli!