Reklama

Rękopis od patrona

Opublikowano: wt, 28 maj 2013 06:29
Autor:

Rękopis od patrona  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wojciech Kilar został patronem Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pleszewie. Sam kompozytor nie przybył na uroczystość, ale przesłał list i rękopis jednego ze swoich utworów. Patrona PSM wybrali uczniowie, grono pedagogiczne i rodzice. - Przeprowadziliśmy sondaż i zbieraliśmy propozycje. Spośród trzech kandydatów, którzy zdobyli najwięcej głosów, wybraliśmy postać Wojciecha Kilara. Zyskała ona akceptację całej społeczności szkolnej - opowiadał w czasie uroczystości dyrektor placówki Sławomir Moch. Do propozycji przychylił się także sam kompozytor, który w liście do szkoły zaznaczył, że jest zaszczycony i przyjmuje tę godność z ogromną przyjemnością oraz poczuciem odpowiedzialności. Akceptrację wreszcie wyraził organ prowadzący placówkę. Wojciech Kilar nie przybył na uroczystość, ale przesłał list oraz jedyny rękopis jednego z jego chóralnych utworów.

Po odsłonięciu tablicy na murze szkoły, dyrektor zaprosił wszystkich na koncert do auli liceum. Tam też była chwila na złożenie życzeń. Pospieszyli z nimi m.in. starosta pleszewski Michał Karalus, który przekazał także szkole trąbkę w prezencie oraz burmistrz Marian Adamek. Później odbyła się prawdziwa uczta muzyczna. Dominowały oczywiście utwory patrona placówki - Wojciecha Kilara. Występowali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

(nap)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.