Reklama

Reklama

Pleszew. Wygaszą mandat radnemu?

Opublikowano: pt, 21 cze 2013 12:46
Autor:

Pleszew. Wygaszą mandat radnemu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Czy Zdzisław Gorzeliński straci mandat radnego w mieście? Powodem miałoby być objęcie przez niego funkcji członka rady nadzorczej w pleszewskiej spółdzielni mieszkaniowej, która z kolei zarządza mieniem należącym do gminy. Sam zainteresowany broni się, mówiąc, iż gremium, w którym od niedawna zasiada, nie jest organem zarządzającym, a sama jednostka nie posiada udziałów w spółkach samorządowych.

Sprawa ma kontekst nie tylko polityczny. Z inicjatywą dyskusji nad zasadnością wygaszenia mandatu radnemu Gorzelińskiemu wyszedł rajca Piotr Jędrasiak. To jemu z kolei we wrześniu 2011 roku opozycja (ze Zdzisławem Gorzelińskim) próbowała odebrać członkostwo w radzie, twierdząc, że jest pełnomocnikiem firmy żony, która prowadzi działalność z wykorzystaniem mienia gminnego.

W czasie ostatniej sesji Piotr Jędrasiak powoływał się na punkt 24f ustawy o samorządzie gminnym, który stanowi, że radny nie może prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskał mandat. Nie wolno mu również zarządzać taką działalnością lub być jej przedstawicielem czy pełnomocnikiem. - Do kompetencji rady nadzorczej, do której radny Gorzeliński się dostał, należy zatwierdzenie taryf na ciepło wytwarzane w kotłowniach stanowiących własność spółdzielni. Z tego, co wiemy w tym zakresie wykorzystuje ona mienie gminy. Mieliśmy to mienie przekazać w postaci ziemi, ale do takiej umowy do dnia dzisiejszego nie doszło – zauważył Jędrasiak. Zdzisław Gorzeliński odpiera zarzuty.

Więcej w najbliższym wydaniu "Zyciu Pleszewa".

(nap)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 9 lat temu | ocena +0 / -0

    Realista

    [quote name="magister"]takie cwaniaki to zawsze intratne fuchy znajdą... ja jakoś mam wykształcenie i ani do rady osiedlowej, ani rady nadzorczej, ani za radnego, ani za prezesa...?! kurde co mam robić ??? może do partii sie zapisać? komu w dupe mam wejść?[/quote]<br />I właśnie dlatego,że masz wykształcenie na takie fuchy się nie dostaniesz.A im c... Rozwiń

  • 9 lat temu | ocena +1 / -2

    magister

    takie cwaniaki to zawsze intratne fuchy znajdą... ja jakoś mam wykształcenie i ani do rady osiedlowej, ani rady nadzorczej, ani za radnego, ani za prezesa...?! kurde co mam robić ??? może do partii sie zapisać? komu w dupe mam wejść?