Reklama

Pleszew: Więcej za wodę i ścieki

Opublikowano: pt, 5 kwi 2013 12:14
Autor:

Pleszew: Więcej za wodę i ścieki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od 6 do ponad 8 procent wzrosną ceny wody i ścieków w gminie Pleszew. Choć większość radnych była przeciwna ich podwyższaniu, to nowe stawki i tak będą obowiązywać od maja przez najbliższy rok. Rada nie musi w ogóle podejmować uchwały podnoszącej ceny za wodę i ścieki. Zezwalają na to przepisy znajdujące się w Ustawie o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, (z dnia 7 czerwca 2001 roku). Art. 24, § 8 stanowi o tym, że jeśli radni nie podejmą uchwały w terminie 45 dni od złożenia wniosku przez przedsiębiorstwo wodociągowe, to zweryfikowane przez wójta czy burmistrza taryfy i tak wchodzą w życie po upływie 70 dni od złożenia wniosku o ich zatwierdzenie.

Przeciwnikiem podniesienia cen za wodę i ścieki była opozycja. Z wnioskiem takim wystąpił radny Błażej Kaczmarek. Zaproponował kilka rozwiązań: niepodnoszenia stawek, odmówienia podjęcia uchwały oraz zdecydowania o dopłacie do wody. W tym ostatnim przypadku różnica pomiędzy obecnie obowiązującą stawką, a zaproponowaną – pochodziłaby z budżetu gminy. Na to ostatnie z kolei nie zgadzał się burmistrz Pleszewa Marian Adamek. W trakcie dyskusji radny Zdzisław Gorzeliński zarzucił włodarzowi, że odpowiedzialność za wzrost opłat za wodę i ścieki próbuje zrzucić właśnie na radę. Ta sugestia nie spodobała się burmistrzowi. - Wydaje mi się, że pan zaczyna tchórzyć i szuka rozwiązania, w jaki sposób ta podwyżka ma wejść, ale żeby tej decyzji nie podejmowali radni. Decydując się na bycie radnym, niestety, podejmuje się różnego rodzaju decyzje: popularne i nie - pouczył radnego burmistrz Adamek.

Ostatecznie radni nie zgodzili się na nowe stawki i w ogóle nie podjęto uchwały. Jakie będą obowiązywać ceny za wodę i ścieki od 1 maja? Szczegóły w najbliższym numerzez "Życia Pleszewa".

(nap)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 lat temu | ocena +2 / -3

  paczo

  szczać pod drzewo i nie będzie rachunku za ścieki :lol:

 • 9 lat temu | ocena +2 / -0

  do karen

  zamiast szynki kupuj paszczet i już oszczędność będzie! a jak nie ma forsy na paszczet to smalec!

 • 9 lat temu | ocena +2 / -5

  Karen#$

  Przykro, gdy wszyscy muszą oszczędzać, a komunalka nie musi bo ceny wody i ścieków po prostu podniesie, i już!

 • 9 lat temu | ocena +4 / -3

  anna30

  Taaaak wiecej za wode wiecej za smieci Niech żyje Komunalka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 9 lat temu | ocena +2 / -2

  lekarz

  I dobrze, ponieść stawki, niech wode mają tylko bogaci, a bieda do neru z wiaderkami! A myć sie tylko latem, a co tam - ja jestem lekarzem, dużo zarabiam i mnie stać! W poniedziałek jadę do salonu po nowego Merca AMG jak myślicie jaki kolor tapicerki wybrać? Kremowe skóry będą OK?

 • 9 lat temu | ocena +8 / -1

  Żyhel

  Po co w ogóle ten temat, bez sensu!!!