Reklama

Reklama

Pleszew. Stypendia najlepszym uczniom rozdane

Opublikowano: czw, 31 paź 2013 09:27
Autor:

Pleszew. Stypendia najlepszym uczniom rozdane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

130 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów w gminie Pleszew otrzymało stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce uzyskane w poprzednim roku szkolnym. Aby móc uzyskać 300 zł jednorazowego stypendium, trzeba było spełnić co najmniej jeden z warunków. Pierwszym była średnia ocen na świadectwie, która nie mogła być niższa niż 5,4, a zachowania – co najmniej bardzo dobra. Drugi warunek dotyczył zdobycia co najmniej 95% punktów ze sprawdzianu końcowego w przypadku szóstoklasistów oraz tyle samo z egzaminów, które zdawali uczniowie kończący gimnazjum. Na stypendium zasługiwały również te osoby, który w ubiegłym roku szkolnym zostały laureatami bądź finalistami co najmniej wojewódzkiego interdyscyplinarnego, przedmiotowego lub tematycznego konkursu organizowanego przez kuratorium.

W uroczystości wręczenia dyplomów i stypendiów uczniom towarzyszyli rodzice, a nierzadko także rodzeństwo i dziadkowie. Wszystkim wyróżnionym osobiście pogratulował wiceburmistrz Andrzej Jędruszek oraz poszczególni dyrektorzy placówek. Gospodarzem imprezy była Romana Kaczmarek, dyrektorka Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Pleszewie, którego młodzież najpierw przeniosła wszystkich w „krainę łagodności”, a następnie rozśmieszała w skeczach dotyczących „współczesnych” pomocy naukowych i metod wychowawczych.

Imiona i nazwiska wszystkich stypendystów wraz ze zdjęciami opublikujemy w kolejnych wydaniach "Życia Pleszewa". 

(nap)

na zdjęciu:
Elwira Łucka, dyrektorka ZSP w Kowalewie wraz z wiceburmistrzem Andrzejem Jędruszkiem w trakcie wręczania stypendiów uczniom tej szkoły
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.