Reklama

Dobrzyca znów będzie miastem?

Opublikowano: wt, 5 lut 2013 11:19
Autor:

Dobrzyca znów będzie miastem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

W gminie Dobrzyca odbędą się konsultacje społeczne w sprawie nadania Dobrzycy statusu miasta. O sposobie ich przeprowadzenia zdecydowali radni. Sesję w Dobrzycy zwołano, by podjąć tylko jedną uchwałę - w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami gminy w zakresie wniosku o nadanie Dobrzycy statusu miasta. Z wnioskiem o zwołanie obrad wystąpił wójt Jarosław Pietrzak.

Konsultacje odbędą się we wszystkich miejscowościach gminy Dobrzyca od 4 do 9 marca. Przeprowadzi je specjalna, trójosobowa komisja powołana przez wójta. W jej skład wejdą: sołtys lub pracownik Urzędu Gminy w Dobrzycy i dwaj członkowie rady sołeckiej z danego sołectwa. Odwiedzą oni osoby posiadające czynne prawo wyborcze. Wręczą im kartę z pytaniem „Czy chce Pan/Pani wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących wniosku o nadanie miejscowości Dobrzyca statusu miasta?”. W przypadku twierdzącej odpowiedzi mieszkaniec otrzyma kartę do glosowania z pytaniem: „Czy jesteś za nadaniem miejscowości Dobrzyca statusu miasta?”. Do wyboru będzie miał trzy odpowiedzi: „TAK", „NIE” lub „WSTRZYMUJĘ SIĘ”. Kartę należy wrzucić do urny będącej w posiadaniu członków komisji.

Osoby, które nie wezmą udziału w przedstawionym powyżej trybie, będą to mogły zrobić także 10 marca w godz. od 10.00 do 13.00 w Urzędzie Gminy w Dobrzycy w obecności trzyosobowej komisji składającej się z radnych, którą powoła wójt. Rozliczenia kart do głosowania dokona komisja rewizyjna. Wyniki konsultacji zostaną opublikowane w terminie 3 dni od ich zakończenia. Będzie się można z nimi zapoznać na tablicy ogłoszeń urzędu gminy i właściwych jednostek pomocniczych gminy, a także na stronie internetowej dobrzyckiego magistratu.

(mp)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 lat temu | ocena +16 / -38

  bankier

  [quote name="Ross"]No pewnie, że o podatkach to jeden wielki MIT. Ja mieszkam w mieście i płacę niższy podatek od nieruchomości, niż rodzina na wsi!!![/quote] Co za bzdura, chłopie chyba nie masz pojęcia o podatkach.

 • 9 lat temu | ocena +44 / -21

  Ross

  No pewnie, że o podatkach to jeden wielki MIT. Ja mieszkam w mieście i płacę niższy podatek od nieruchomości, niż rodzina na wsi!!!

 • 9 lat temu | ocena +48 / -30

  Janko

  Ja się zgadzam na miasto. A te mity o podatkach i stołkach to między bajki włóżcie.

 • 9 lat temu | ocena +31 / -49

  MachoMen

  Tak tak, zróbcie miasto - niech mieszkańcy płacą większe podatki :D No i przybędzie parę ciepłych stołków dla "swojaków" ;-)