Reklama

Reklama

Będzie jedna "schetynówka"

Opublikowano: wt, 29 sty 2013 13:05
Autor:

Będzie jedna "schetynówka" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Prawdopodobnie tylko jedna droga zostanie zmodernizowana w powiecie pleszewskim w ramach kolejnego rozstrzygnięcia wniosków na wykonanie tzw. „schetynówek”. Do II etapu narodowego programu przebudowy dróg lokalnych zakwalifikowała się modernizacja nawierzchni łączącej Ludwinę i Kajew, stanowiącej część „powiatówki” Lubomierz – Tursko. Wniosek ten znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej i z całą pewnością dostanie wsparcie finansowe w wysokości 2.173.250 zł, czyli dokładnie połowę z oszacowanych kosztów realizacji przedsięwzięcia.

Znacznie mniejsze szanse na dofinansowanie ma drugi wniosek powiatu pleszewskiego dotyczący przebudowy ulic: Krzywoustego i Podgórnej w mieście, oceniony na 20 miejscu. Pieniądze z tej listy otrzyma pierwszych czternaście beneficjentów. Z kolei projekt złożony przez gminę Pleszew, obejmujący przebudowę ulic: Warneńczyka i Poniatowskiego w okolicach os. Mieszka I, sklasyfikowany został na 19 miejscu, przy czym w tym przypadku dofinansowanie otrzyma pierwszych dwunastu wnioskodawców. – Wszystkie pozostałe wnioski z obu list muszą oczekiwać na uwalnianie sukcesywnie oszczędności poprzetargowych - mówi Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego, pytany o szanse na uzyskanie wsparcia dla pleszewskich projektów.

Nie ma mowy natomiast o dofinansowaniu wojewody do modernizacji ul. Jesionowej w Dobrzycy, o co zabiegał tamtejszy samorząd. Wniosek ten sklasyfikowany został na odległym 62 miejscu (na 94 wnioski złożone przez wielkopolskie gminy).

(nap)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 9 lat temu | ocena +0 / -1

    INSPEKTOR

    POWINNI BARDZIEJ ZMODERNIZOWAĆ PODGÓRNĄ I KRZYWOUSTEGO NIŻ POWIATÓWKE . NA PODGÓRNEJ SĄ TAKIE CDZIURY ŻE MOŻNA KOŁA PO URYWAĆ.

  • 9 lat temu | ocena +6 / -0

    kierowca

    A na krajowej 11-stce około dwa tygodnie temu a może nawet nie łatali dziury i już te łaty całkowicie wyleciały - czy ktoś może zbadać, która to firma zrobiła taką fuszerkę? I jestem ciekaw, który urzędas odbierał te roboty, bo przecież chyba ktoś się podpisać musiał, że zrobiono i żeby zapłacić tym pyprusom I to za nasze pieniądze z podatków. Tera... Rozwiń